صفحه کمک چی کجاست:

یک نقطه چیست؟
یک نقطه روی نقشه شامل مکان جغرافیایی ، نام، آدرس ، تلفن ، تصویر و پیوند‌های اینترنتی مربوط به آن است. نقاط بر حسب دسته بندی که در آن قرار دارند با یک نماد روی نقشه نشان داده میشوند.
با حرکت ماوس بر روی نقطه ، پس از چند لحظه یک متن راهنمایی‌ کوچک ظاهر میشود که نوع و نام نقطه را به کاربر اعلام می‌کند.
یک نقطه چیست؟
برای مشاهده اطلاعات کامل نقطه روی آن کلیک چپ ماوس کنید تا پنجره مربوطه باز شود.اطلاعات این پنجره شامل نام ، آدرس ، تلفن و اطلاعات دیگر است. امکاناتی از قبیل ویرایش، حذف، پیشنهاد و تصاویر در صورت امکان به کاربر داده میشود.
یک نقطه چیست؟


تغییر بزرگنمایی‌
برای تغییر بزرگنمایی‌ نقشه روی + یا - در قسمت چپ نقشه کلیک کنید. همچنین با حرکت قسمت متحرک واقع بین علامت مثبت و منفی‌ توسط ماوس میتوانید مستقیماً به بزرگنمایی‌ دلخواه برسید. اگر ماوس شما دارای غلطک اسکرول است، میتوانید با حرکت غلطک به بالا یا پایین نیز بزرگنمایی‌ نقشه را تغییر دهید.
تغییر بزرگنمایی


حرکت دادن نقشه‌
برای حرکت دادن نقشه‌ روی نقشه‌ کلیک چپ کنید و کلید را نگاه دارید. سپس ماوس را حرکت دهید و در مکان مورد نظر کلید چپ ماوس را رها کنید. روش دیگر حرکت دادن نقشه ، کلیک چپ ماوس روی هر یک از چهار جهت نمای روی دایره در قسمت چپ نقشه zoom map helpاست. روش سوم برای حرکت نقشه کلیک کردن روی هر یک از علامت‌های فلش zoom map help که در بالا ، پایین ، چپ و راست نقشه قرار گرفته‌اند است.
حرکت دادن نقشه حرکت دادن نقشه


تغییر مکان یک نقطه
اگر شما صاحب نقطه باشید، میتوانید محل نقطه خود را بر روی نقشه به آسانی تغییر دهید. برای این کار ماوس را روی نقطه مورد نظر قرار داده و کلید چپ ماوس را بزنید و نگاه دارید. نقطه را با حرکت ماوس جابجا کنید و در محل دلخواه کلید چپ ماوس را رها کنید. از این پس نقطه در مکان جدید نمایش داده خواهد شد.
حرکت دادن نقطه


توجه: اگر شما صاحب نقطه نباشید در هنگام حرکت دادن شکل حرکت دادن نقطه نمایش داده میشود که به معنای اینست که شما اجازه حرکت دادن این نقطه را ندارید.


اضافه کردن یک نقطه جدید به نقشه
به شما توصیه میشود قبل از اضافه کردن نقطه به نقشه، ثبت نام کرده و به سیستم وارد شوید. هرچند که کاربرانی که به سیستم وارد نشده اند هم میتوانند نقاط ‌شان را به نقشه اضافه کنند اما دسترسی مجدد به این نقاط محدود خواهد بود. برای دسترسی کامل و بدون محدودیت باید کاربر به سیستم وارد شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام و مزایای آن اینجا را بخوانید.

برای اضافه کردن یک نقطه ابتدا نقشه را به محل مورد نظر هدایت کنید. سپس روی محل مورد نظر کلیک راست ماوس کنید و از بین گزینه‌ها نقطه جدید zoom map help را با کلیک چپ ماوس انتخاب کنید.سپس نوع نقطه را انتخاب کرده zoom map helpzoom map help و نام انگلیسی‌، نام و شماره تلفن محل مورد نظر را در صورتی‌ که موجود است وارد کنید و روی کلید تاییدzoom map help ، کلیک چپ ماوس کنید.
اضافه کردن یک نقطه جدید به نقشه اضافه کردن یک نقطه جدید به نقشه اضافه کردن یک نقطه جدید به نقشه اضافه کردن یک نقطه جدید به نقشه

یک پنجره برای تایید اضافه شدن صحیح نقطه به نقشه ظاهر خواهد شد. روی کلید ادامه کلیک چپ ماوس کنید. تبریک میگوئیم. شما اولین نقطه تان را به نقشه سایت "چی‌ کجاست" اضافه کردید.
اضافه کردن یک نقطه جدید به نقشه


حذف کردن یک نقطه از روی نقشه
صاحب نقطه میتواند آن را از روی نقشه حذف کند. برای این کار ابتدا با استفاده از نام کاربری و رمز خود به سیستم وارد شوید.

سپس روی نقطه مورد نظر کلیک چپ کنید و در پنجره اطلاعات ، کلید حذف حذف کردن یک نقطه از روی نقشه را بزنید . پنجره تایید حذف کردن یک نقطه از روی نقشه ظاهر خواهد شد که در صورت تایید شما ، نقطه مورد نظرتان برای همیشه حذف خواهد شد.
در صورتیکه شما صاحب نقطه نباشید ، به شما اجازه حذف نقطه داده نمی‌شود و کلید حذف ، بصورت کم رنگ حذف کردن یک نقطه از روی نقشه نشان داده خواهد شد.
حذف کردن یک نقطه از روی نقشه حذف کردن یک نقطه از روی نقشه حذف کردن یک نقطه از روی نقشه


تغییر اطلاعات یک نقطه روی نقشه
در صورتی‌ که شما صاحب نقطه باشید ، میتوانید اطلاعات یک نقطه روی نقشه را تغییر دهید.
برای این منظور پس از ورود به سیستم با نام کاربری و رمز خود، ابتدا روی نقطه کلیک چپ ماوس کرده و گزینه ویرایش zoom map helpرا انتخاب کنید. در پنجره جدید اطلاعات نقطه را به طور کامل وارد کنید zoom map helpو کلید تایید zoom map helpرا بزنید.
تغییر اطلاعات یک نقطه روی نقشه تغییر اطلاعات یک نقطه روی نقشه تغییر اطلاعات یک نقطه روی نقشه


پیشنهاد اصلاح اطلاعات
اگر فکر می‌کنید اطلاعات نقطه یی نادرست است، میتوانید به آن رأی منفی‌ zoom map help دهید. در این صورت یک پنجره برای وارد کردن اطلاعات پیشنهادی شما باز میشود zoom map help که در صورت تمایل میتوانید اطلاعات مورد نظرتان را در آن وارد کنید. این اطلاعات توسط مدیر یا مسئول مستقیم آن نقطه بررسی میگردد و در صورت تایید ، اطلاعات شما جایگزین اطلاعات قبلی‌ میشود.

شما میتوانید بدون رای دادن و فقط با انتخاب گزینه پیشنهاد zoom map help نیز اطلاعات بروز خود را در بار هر نقطه برای ما ارسال کنید.
پیشنهاد اصلاح اطلاعات پیشنهاد اصلاح اطلاعات پیشنهاد اصلاح اطلاعات


نوار ابزار چیست؟
نوار ابزار واقع در قسمت بالا و راست نقشه نوار ابزار چیست؟ و محل قرار گرفتن ابزارهای متنوعی از قبیل ایمیل ، HTML به نقشه ، پیوند به نقشه ، ورود و خروج کاربر ، تغییر زبان و غیره است.

پیشنهاد اصلاح اطلاعات


تغییر زبان
برای تغییر زبان نقشه روی علامت پرچم تغییر زبان یا تغییر زبان روی نوار ابزار کلیک کنید. در حال حاضر زبان فارسی زبان اصلی‌ این سرویس است و زبان انگلیسی در حال تکمیل است.


جستجو
نقاط یافت شده به ترتیب نزدیک‌ترین نقطه از نظر فاصله نمایش داده میشوند ولی‌ در صورت نیاز میتوانید این ترتیب را به حروف الفبا تغییر دهید.
جستجو
همزمان با وارد کردن کلمات، نقاط یافت شده در قسمت پایین جستجو و در یک لیست نشان داده خواهد شد.
جستجو
در قسمت جستجو میتوانید نام محل مورد نظر مانند محل تجاری، پارک، مکان‌های عمومی‌، سینما و غیره باشد. اضافه بر آان میتوانید نام خیابان، محلّه یا دیگر عبارت‌های مربوط به آدرس مکان مورد نظرتان را نیز وارد کنید.
در صورتیکه بخواهید جستجو به آدرس‌ها یا فقط به نقاط محدود شود، میتوانید گزینه مربوطه را از لیست انتخاب کنید. فاصله نقاط یافت شده با نقطه مبنا میتواند برای جستجوی بهتر به شما کمک کند.
جستجو


شهر / محله
اگر شهر و محلّه خاصی‌ را می‌خواهید ببینید ، آن را از لیست مربوطه انتخاب کنید تا نقشه به آنجا هدایت شود. در صورت انتخاب شهر ، محلّه‌های آن شهر در قسمت محلّه‌ها قابل دسترس شماست.

اگر لیست محلّه‌ها خالیست ، محلّه یی در شهر انتخاب شده ثبت نشده است. شما میتوانید با اضافه کردن یه محلّه یا شهر جدید ، به تکمیل خدمات این سایت کمک کنید. شهر یا محلّه مورد نظر پس از تایید مدیر سایت در اختیار دیگر کاربران قرار خواهد گرفت.
هر / محله هر / محله


گروه بندی نقاط
هر نقطه روی نقشه دارای دسته بندی خاص خود است. اگر نمیخواهید دسته بندی خاصی‌ را ببینید، میتوانید علامت چک آن را در قسمت دسته بندیها بردارید. دقت کنید که دست بندی‌ها دارای گروه اصلی‌ هستند برای مثال اگر می‌خواهید نقاط بانک پارسیان را نبینید، در قسمت اقتصادی بانک پارسیان را پیدا کرده و روی مربعی که در آن علامت چک است کلیک چپ کنید. علامت چک برداشته میشود و نقاط بانک پارسیان دیگر روی نقشه نشان داده نمیشوند. برای نشان دادن نقاطی که علامت چک ندارند، کلیک مجدد ماوس آنها را قابل نمایش می‌کند.
گروه بندی نقاط


صاحب نقطه
صاحب نقطه کسی‌ است که نقطه را به نقشه اضافه کرده است. این کار میتواند توسط کاربران ثبت نام شده و یا حتی کاربران ثبت نام نشده که به عنوان مهمان از این وب سایت استفاده میکنند انجام شود.

صاحب نقطه میتواند نقطه را روی نقشه جابجا کند، اطلاعات آن را ویرایش کند و یا آن را بطور دائم حذف کند.

هر چند کاربران ثبت نام نشده میتوانند به همان راحتی‌ کاربران ثبت نام شده از امکانات سیستم استفاده کنند ، تفاوت هایی نیز در سرویس دهی‌ این دو گروه وجود دارد .
یک تفاوت این است که نام کاربرانی که به سیستم وارد میشوند ، به عنوان صاحب نقطه به دیگر کاربران نشان داده میشوند صاحب نقطه در صورتیکه نقاطی که توسط کاربران ثبت نام نشده یا مهمان به نقشه اضافه میشود ، به دلیل مشخص نبودن نام صاحب آن، بدون مالک محسوب میشوند و هیچ نامی‌ برایشان نشان داده نمی‌شودصاحب نقطه. دقت کنید که حتی اگر شما کاربر ثبت نام شده باشید ، و قبل از اضافه کردن نقطه به سیستم وارد نشده باشید ، نقطه به نام شما ثبت نمی‌شود و بصورت بدون صاحب به دیگر کاربران نشان داده میشود.

تفاوت دیگر این است که در هنگام تایید نقطه توسط مدیر سایت ، یک ایمیل تاییدیه به صاحب نقطه فرستاده میشود در صورتیکه نقاطی که بدون صاحب به حساب می‌آیند ، چنین امکانی برایشان وجود ندارد.

تفاوت دیگر این است که کاربران ثبت نام شده همیشه میتوانند با ورود به سیستم از هر کجا ، به همه نقاطی که اضافه کرده‌اند دسترسی داشته باشند. در صورتی‌ که کاربرانی که بدون ثبت نام نقاطی را به نقشه اضافه میکنند ، فقط توسط همان کامپیوتر میتوانند مجددا به نقاط‌شان دسترسی پیدا کنند. به عبارت دیگر ، آن کامپیوتر بخصوص صاحب نقطه خواهد بود و نه کاربر.
صاحب نقطه صاحب نقطه


تایید نقطه
هرچند کاربران میتوانند تعداد نامحدود نقطه به نقشه اضافه کنند , اطلاعات آنها را تغییر دهند , حرکت دهند و حتی حذف کنند ، این نقاط فقط برای همان کاربر قابل مشاهده است و تنها در صورت تایید نقطه توسط مدیر است که این نقاط برای عموم کاربران قابل مشاهده میگردد.

نقاط نقشه به صورت مداوم توسط مدیر و دیگر کاربران ویژه بررسی و در صورت نداشتن مغایرت با اصول وب سایت تایید میگردد. از آن پس این نقاط عمومی به حساب می‌آیند و صحت اطلاعات‌شان توسط رأی کاربران تعیین میگردد. در صورت دریافت پیشنهاد اصلاح اطلاعات توسط دیگر کاربران ، اطلاعات این نقاط توسط مدیر و سایر کاربران ویژه تصحیح میشود. در صورت دریافت شکایت نادرستی اطلاعات ، تکراری بودن نقطه ، یا مغایرت با اصول اخلاقی‌ ، و در صورت تایید توسط تعداد حداقلی از کاربران ، این نقاط توسط مدیر قابل حذف خواهند بود و اضافه کنند نقطه هیچ گونه ادعایی نمی‌تواند داشته باشد.


مزایای ثبت نام
افراد ثبت نام شده در صورت اضافه کردن نقطه به روی نقشه صاحب آن نقطه به حساب می‌‌آیند. صاحب نقطه میتواند اطلاعات آن را تغییر دهد، آن را جابجا کند، یا حتی آن را حذف کند. علاوه بر آن در صورت تایید نقطه توسط مدیر سرویس، این نقطه با نام صاحب آن به عموم بازدید کنندگان نشان داده میشود. در صورت تایید نقطه توسط مدیر، ایمیل تایید برای صاحب نقطه فرستاده میشود. برای اطلاعات بیشتر در بار امکانات کاربران ثبت نام شده ، قسمت صاحب نقطه را مطالعه کنید.


چگونگی‌ ثبت نام
روی دکمه ورود روی نوار ابزار صاحب نقطه کلیک کنید و در صفحه ورود کاربر روی کلید ثبت نام صاحب نقطه کلیک کنید. سپس اطلاعات خود را در پنجره جدیدی که باز میشود صاحب نقطه وارد کنید. دقت کنید که آدرس ایمیل و کلمه رمز حداقل اطلاعاتی‌ هستنید که ثبت نام را ممکن میکنند. برای امنیت بیشتر ، کلمه رمز باید حد اقل ۶ حرف باشد. در صورتیکه ایمیل صحیح باشد ، تعداد حروف رمز کافی‌ باشد و تکرار رمز با رمز مطابقت داشته باشد ، کلید تایید صاحب نقطه قابل استفاده میگردد.

پس از زدن کلید تایید ، شما یک ایمیل در آدرسی که ارائه کرده‌اید دریافت خواهید کرد. لطفا این ایمیل را باز کنید و روی پیوند فرستاده شده صاحب نقطه کلیک کنید تا ثبت نامه شما تکمیل شود.
تبریک میگوئیم. شما اکنون ثبت نام شده‌اید و میتوانید با ورود به سیستم ، از امکانات این خدمات بهره‌ مند شوید.
چگونه ثبت نام کنم؟ چگونه ثبت نام کنم؟ چگونه ثبت نام کنم؟ چگونه ثبت نام کنم؟


ورود کاربر به سیستم
برای ورود کاربر به سیستم ، روی کلید "ورود" روی نوار ابزار صاحب نقطه کلیک کنید. در پنجره جدید که باز میشود ، نام کاربری و رمز خود را وارد کنید و کلید "ورود" صاحب نقطه را بزنید. در صورت درست بودن اطلاعات ، کلید "ورود" روی نوار ابزار به "خروج" صاحب نقطه تبدیل میشود. درصورتیکه چند لحظه ماوس را روی کلید "خروج" نگهدارید ، پنجره‌ای به شما نام کاربر فعلی‌ صاحب نقطه را اعلام می‌کند. برای خروج کاربر روی کلید "خروج" صاحب نقطه روی نوار ابزار کلیک کنید.

ورود به سیستم ورود به سیستم ورود به سیستم ورود به سیستم


ایمیل کردن نقشه به دوستتان
شما میتوانید قسمتی‌ از نقشه که در حال حاضر روی صفحه می‌بینید را برای دوستتان ایمیل کنید. برای این کار از یکی‌ از دو روش زیر استفاده کنید.
۱- روی نقشه کلیک راست ماوس کنید و گزینه ` اینجا را ایمیل کن ` را صاحب نقطهانتخاب کنید. سپس ایمیل خودتان و ایمیل دوستتان را وارد کرده و تایید صاحب نقطه کنید.
۲-روی نوار ابزار صاحب نقطه ، روی شکل ایمیل کلیک کنید . سپس ایمیل خودتان و ایمیل دوستتان را وارد کرده و تایید صاحب نقطهکنید.

ایمیل کردن نقشه به دوستتان ایمیل کردن نقشه به دوستتان ایمیل کردن نقشه به دوستتان


ایمیل کردن نقطه به دوستتان
برای ایمیل کردن یک نقطه خاص به دوستتان ، ابتدا روی نقطه مورد نظر کلیک چپ کنید تا صفحه اطلاعات آن نقطه باز شود. سپس روی علامت ایمیل صاحب نقطه کلیک کنید و ایمیل خودتان و ایمیل دوستتان را وارد کرده و تایید صاحب نقطه کنید.

ایمیل کردن نقطه به دوستتان ایمیل کردن نقطه به دوستتان


هزینه استفاده از خدمات
خدمات این وب سایت برای کاربران کاملا رایگان است. همچنین استفاده از این خدمات در وب سایت یا صفحه خودتان نیز رایگان است. برای اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از این خدمات در وب سایت خودتان به راهنمای قرار دادن link یا HTML مراجعه کنید.


مشارکت
شما میتوانید با قرار دادن نقاطی که در همسایگی شما قرار دارند بر روی نقشه ، به گسترش خدمات این وب سایت کمک کنید. حتی قرار دادن یک ایستگاه اتوبوس یک تلفن عمومی‌ یا نانوائی میتواند کمکی‌ بزرگ باشد. نقطه یی که شما روی نقشه قرار میدهید ممکن است مورد نیاز بسیاری کاربران دیگر باشد بنابراین سعی‌ کنید تا حد امکان اطلاعات درست را ارائه کنید. نقاطی که مورد علاقه و نیاز شماست نیز توسط دیگر کاربران وارد شده است. دیگر نحوه کمک کردن به افزایش کیفیت این خدمات، رای دادن به درستی‌ اطلاعات نقاط است. در صورتی‌ که پیشنهادی برای بهبود کیفیت یا تقاضای خدمات جدید با ما تماس بگیرید.


نشانگر صحت اطلاعات
نشانگر صحت اطلاعات روشی‌ برای اندازه گیری درستی‌ اطلاعات یک نقطه توسط کاربران است. این سرویس با همکاری کاربران ممکن میگردد بنا براین توصیه میشود در صورت بازدید نقطه و در صورتی‌ که مطمئن هستید اطلاعات درست یا نادرست است، به آن رای مناسب دهید. هر نقطه در هنگام قراد داده شدن روی نقشه دارای یک رای مثبت میشود.
میزان متوسط درستی‌ اطلاعات توسط یک عدد در مقیاس درصد و نشان دهنده رنگی‌ نشان داده میشود. هرچه رنگ سبز بیشتر باشد، اطلاعات توسط کاربران درست تر ارزیابی شده است. برای محدود کردن رأی دادن‌های نامربوط ، هرکاربر فقط یک بار میتواند به یه نقطه رای دهد.
در صورتی‌ که به نقطه‌ای رای منفی‌ دهید ، پنجره پیشنهاد به شما نشان داده میشود که در صورت تمایل میتوانید با ارائه اطلاعات صحیح ، به افزایش درستی‌ اطلاعات موجود در وب سایت کمک کنید. این اطلاعات توسط مدیر بررسی و در صورت تایید ، در بازدید‌های بعدی در اختیار همه کاربران قرار می‌گیرد.
نشانگر صحت اطلاعات


رأی دادن به صحت اطلاعات
در صورتی‌ که اطمینان دارید اطلاعات ذکر شده برای یک نقطه درست است ، روی کلید سبز رنگ رأی دادن به صحت اطلاعات کنار نشانگر صحت اطلاعات کلیک چپ ماوس کنید. این کار یک رأی به آرأ مثبت این نقطه اضافه می‌کند و باعث افزایش عدد نشانگر صحت اطلاعات و در نتیجه سبز تر شدن نشانگر میشود.

در صورتی‌ که اطمینان دارید اطلاعات ذکر شده برای یک نقطه درست نیست ، روی کلید قرمز رنگ رأی دادن به صحت اطلاعات کنار نشانگر صحت اطلاعات کلیک چپ ماوس کنید. این کار یک رأی به آرأ نمفی این نقطه اضافه می‌کند و باعث کاهش عدد نشانگر صحت اطلاعات و در نتیجه کاهش سبز بودن نشانگر میشود.

برای محدود کردن رأی دادن‌های نامربوط ، هرکاربر فقط یک بار میتواند به یه نقطه رای دهد.
رأی دادن به صحت اطلاعات


اندازه گیری فاصله
فاصله محل فعلی‌ ماوس تا نقطه مبنا و جهت آن در قسمت پایین نقشه نشان داده میشود.

محل نقطه مبنا توسط کاربر قابل تغییر است. برای حرکت نقطه مبنا میتوانید با ماوس روی آن کلیک چپ کرده و نگاه دارید. سپس ماوس را به محل دلخواه برده و کلید ماوس را رها کنید. مبنای محاسبه فاصله از این پس محل جدید مبنا خواهد بود.
اندازه گیری فاصله

اندازه گیری فاصله در هنگام جستجو برای نقاط جدید نیز انجام میشود و در کنار نام مکان یافته شده نشان داده میشود. فاصله تا نقطه مبنا معیار خوبی‌ برای انتخاب نقطه جستجو شده است. برای مثلا اگر در بین نقاط یافته شده یکی‌ بسیار دور از محل مبنا باشد ، احتمالا کمتر منظور نظر شما خواهد بود.
اندازه گیری فاصله


نقطه مبنا
این نقطه مبنای اندازه گیری فاصله است. با حرکت ماوس روی نقشه ، فاصله محل فعلی‌ ماوس تا نقطه مبنا و جهت آن در قسمت پایین نقشه نشان داده میشود.
نقطه مبنا
توجه داشته باشید که این فاصله هوایی بین نقطه مبنا و محل موس است. برای اندازه گیری فاصله مسیر خیابانی با توجه به مسیر‌های ممکن برای رانندگی‌ میتوانید از گزینه جهت یابی استفاده کنید.
محل نقطه مبنا توسط کاربر قابل تغییر است. برای حرکت این نقطه میتوانید با ماوس روی آن کلیک چپ کرده و نگاه دارید. سپس ماوس را به محل دلخواه برده و کلید ماوس را رها کنید. مبنای محاسبه فاصله از این پس محل جدید مبنا خواهد بود.

با کلیک راست ماوس روی نقشه همچنین میتوانید:
۱- نقطه مبنا را در محل فعلی‌ قرار دهیدصاحب نقطه.
۲- از هر کجا در نقشه که هستید ، به نقطه مبنا برویدصاحب نقطه
نقطه مبنا نقطه مبنا


مسیر یابی‌
با استفاده از این سرویس شما میتوانید کوتاه‌ترین مسیر رانندگی‌ بین دو نقطه را روی نقشه مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این مسیر بر اساس امکان حرکت خودرو در خیابانها و با در نظر گرفتن محدودیت‌هایی‌ از قبیل یک طرفه بودن خیابانها، بن بست بودن و دیگر موانع فیزیکی در زمان تهیه نقشه بنا شده است.

تغییراتی از قبیل تغییر جهت خیابانها و اضافه شدن راه‌های جدید به تدریج و با تکمیل نقشه اعمال میگردد.

برای مسیر یابی‌ ابتدا نقشه را به نقطه شروع هدایت کرده و روی نقشه کلیک راست کنید. از منو "مسیر یابی‌ از اینجا" را مسیر یابی انتخاب کنید. همین مراحل را برای نقطه پایانی مسیر تکرار کرده و "مسیر یابی‌ به اینجا" را مسیر یابی انتخاب کنید. مسیر مورد نظر به صورت خط آبی‌ مسیر یابی نمایش داده میشود.

توجه داشته باشید که با حرکت موس روی‌ هرکدام از نقاط شروع و پایان مسیر، طول مسیر رانندگی مسیر یابی‌ نمایش داده میشود. این فاصله بر اساس مسیر نمایش داده شده است و معمولاً از فاصله هوایی که توسط فاصله تا نقطه مبنا نمایش داده میشود بیشتر است.

نقاط شروع و پایان به آسانی قابل جابجایی هستند و مسیر جدید با ذکر فاصله پس از هر تغییر نمایش داده میشود.

مسیر یابی مسیر یابی مسیر یابی


راهنمای برنامه نویسان برای قرار دادن HTML نقشه در صفحه
اگر شما برنامه نویس وب هستید یا اگر گرداننده یک سرویس مبتنی‌ بر اینترنت هستید‌، میتوانید از این پس به راحتی‌ و بدون اطلاعات قبلی‌ از نقشه یا برنامه نویسی، از این امکان بینظیر در وب سایت یا صفحه خود استفاده کنید. بازدید کنندگان صفحه شما میتوانند با استفاده از نقشه ، راحت تر به محل مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند. همین الان میتوانید فقط با چند کلیک صفحه خود را دارای نقشه کنید. این کار هیچ هزینه‌ای ندارد و بازده بسیار خوبی‌ برای شما و کاربرانتان خواهد داشت.

برای قرار دادن یک پنجره نقشه ، چند مرحله زیر را دنبال کنید:

۱-نقشه را به مکان مورد نظر خود هدایت کنید. دقت کنید که کاربران شما نقشه را با همان بزرگنمایی که شما می‌‌بینید خواهند دید بنابرین بزرگ نمایی را نیز به میزان دلخواه تنظیم کنید.

۲- روی نوار ابزار روی HTML صاحب نقطه کلیک کنید و از پنجره بعدی محتویات تکست باکس صاحب نقطه را در وب پیج خود کپی‌ کنید.

تبریک میگوئیم. وب سایت شما اکنون دارای نقشه است.

برای دیدن یک نمونه استفاده از HTML اینجا را کلیک کنید.

HTML to Chikojast map naghsheh HTML to Chikojast map naghsheh


راهنمای برنامه نویسان برای قرار دادن پیوند LINK نقشه در صفحه
برای قرار دادن یک پیوند (Link) به نقشه در وب سایت ، ایمیل و یا سایر اسناد مانند PDF، Word و غیره ، مراحل زیر را دنبال کنید:


۱-نقشه را به مکان مورد نظر خود هدایت کنید. دقت کنید که کاربران شما نقشه را با همان بزرگنمایی که شما می‌‌بینید خواهند دید بنابرین بزرگ نمایی را نیز به میزان دلخواه تنظیم کنید.

۲- روی نوار ابزار روی Link صاحب نقطه کلیک کنید و از پنجره بعدی محتویات تکست باکس صاحب نقطه را در وب پیج , email و غیره کپی‌ کنید.

برای دیدن یک نمونه استفاده از Link اینجا را کلیک کنید.

Link to Chikojast map naghsheh Link to Chikojast map naghsheh


تماس با ما
در صورت پیشنهادی برای بهبود خدمات ، تقاضای همکاری ، گزارش سوء استفاده و سایر موارد میتوانید با ما از طریق زیر تماس بگیرید.

۱- روی تماس با ما صاحب نقطه کلیک کنید.
۲- در پنجره جدید صاحب نقطه ، ایمیل خود را برای ارتباط و ارسال پاسخ احتمالی‌ وارد کنید.
۳- از میان لیست موضوعات ، مناسب‌ترین آنها را که معرف موضوع مورد بحث شماست را انتخاب کنید.
۴- توضیح مختصری از موضوع یا اشکال مورد بحث و نحوه ایجاد آن در قسمت توضیحات وارد کنید. برای پر کردن این قسمت میتوانید از صفحه کلید فارسی که در قسمت پایین صفحه در اختیارتان قرار می‌گیرد استفاده کنید.
۵- روی کلید "بفرست" کلیک کنید.

Link to Chikojast map naghsheh Link to Chikojast map naghsheh


تماس   شرایط   آگهی   راهنما